NIEZBĘDNY EKWIPUNEK NA WYJAZD NARCIARSKI SOBOTNI

  • Każdy z uczestników zobowiązany jest do jazdy w kasku narciarskim oraz kamizelce szkółkowej. Kamizelki zostaną wypożyczone uczestnikom szkolenia narciarskiego na czas sezonu narciarskiego. Dziecko bez kasku nie zostanie dopuszczone do zajęć na stoku.
  • Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania własnego sprzętu narciarskiego tj. nart, butów i kijów narciarskich, kasku narciarskiego i odpowiedniego ubioru (pkt następny). Prosimy by narty dzieci początkujących były podpisane imieniem i nazwiskiem przy pomocy markera. Narty do transportu winny być zabezpieczone pokrowcem.
  • Dzieci uczestniczące w zajęciach powinny posiadać ubranie narciarskie (kombinezon albo spodnie narciarskie i kurtkę, czapkę, 2 pary rękawiczek, skarpety na zmianę, gogle, krem z filtrem) oraz buty narciarskie i kask spakowane do plecaka i narty spakowane do pokrowca oraz pieniądze na karnet (nie dotyczy dzieci początkujących do momentu gdy dziecko w miarę samodzielnie będzie jeździło na nartach)
  • Dzieci początkujące-maluchy – powinny mieć spakowane,w opisanej dodatkowej torbie, komplet rzeczy na zmianę, takie jak rajstopy,majtki,skarpety,spodnie narciarskie, w przypadku sytuacji „kryzysowej”.

 

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK NA OBÓZ LETNI

PROSIMY NAJPIERW DOKŁADNIE WSZYSTKO NA TEJ STRONIE PRZECZYTAĆ A NASTĘPNIE ZASTOSOWAĆ PRZY PAKOWANIU
[ułatwi to Państwu i nam pakowanie, podróż oraz pobyt na obozie]

1. Ekwipunek
bielizna, przybory toaletowe (ręczniki – do wycierania się i do leżenia na plaży, szczoteczka do zębów + pasta, mydło, szampon, krem z filtrem UV itp.), kąpielówki / strój kąpielowy, koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, golf, bluza z długim rękawem lub polar, spodnie dresowe, spodnie inne (np. jeans’owe), kalesony/rajstopy, kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak) i/lub zimowa/ciepła, czapka z daszkiem, czapka zimowa, rękawiczki polarowe z dlugimi palcami, okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV, sandały, klapki, buty sportowe, buty do wody (patrz pkt nizej), KASK ROWEROWY, strój rowerowy w miarę możliwości (rękawiczki rowerowe, koszulka, spodenki)…

rozpiętość ubrań od letnich po zimowe jest konieczna – na jednym obozie mieliśmy już pogodę przez 14 dni typowo hawajską, natomiast na jednym obozie przez ponad tydzień mieliśmy pogode prawie zimową.

2. Ekwipunek rowerowy i wodny
Poza rowerem, obowiązkowym wyposażeniem dziecka jest KASK ROWEROWY. Ponad to proponujemy w miarę możliwości (nieobowiązkowo) zabranie stroju kolarskiego oraz stroju piankowego do sportów wodnych. Mile widziane specjalne buty piankowe z antypoślizgową podeszwą (surfingowe), które doskonale sprawdzają się również podczas żeglarstwa w każdych warunkach pogodowych skutecznie chroniąc stopy przed uszkodzeniem na różnego rodzaju wystających elementach na jachcie – mogą być zastąpione tenisówkami z miekką jasną podeszwą.

3. Pakowanie w/w rzeczy
Ubrania pakujemy z ROZSĄDKIEM do dużego plecaka / torby podróżnej. Prosimy, żeby dziecko było spakowane do JEDNEGO dużego bagażu (plecaka / torby podróżnej) oraz JEDNEGO MAŁEGO plecaczka podręcznego – jedzenie, picie na drogę. Prosimy o PODPISANIE bagaży.

4. Tego lepiej nie zabierać !!!!
Jeżeli jest to możliwe, prosimy o nie zabieranie przez dzieci telefonów komórkowych, gier elektronicznych, dużej ilości zabawek (dodatkowy bagaż z zabawkami nie jest wskazany !!!) i innych wysoko wartościowych rzeczy, np. aparatów fotograficznych, komputerów, samochodów zdalnie sterowanych itp. W/w urzadzenia elektroniczne dzieci zabierają na własną odpowiedzialność rodziców / opiekunów!

5. Pieniądze dziecka na oboze i nie tylko, czyli 2 koperty.
Imieniem i nazwiskiem dziecka podpisujemy dwie koperty. Do pierwszej koperty wkładamy kartę obozową, książeczkę zdrowia / kartę chipową – na kopercie wypisujemy zawartość. Do drugiej koperty wkładamy pieniądze kieszonkowe dziecka – na kopercie zapisujemy ilość wsadzonej gotówki oraz ewentualnie maksymalną ilość jaką dziecko może wypłacić dziennie – pieniądze trafią do „banku obozowego”, o którym mowa była na zebraniu. Koperty wkładamy do bagażu dziecka (torba) – prosimy nie wkładać do bagażu podręcznego !!

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK NA OBÓZ ZIMOWY

PROSIMY NAJPIERW PRZECZYTAĆ DOKŁADNIE WSZYSTKO NA TEJ STRONIE A NASTĘPNIE ZASTOSOWAĆ PRZY PAKOWANIU
[ułatwi to Państwu i nam pakowanie autobusu, podróż oraz pobyt na obozie]

1. EKWIPUNEK

– bielizna,
– przypory toaletowe (ręcznik, szczoteczka do zębów + pasta, mydło, szampon, krem z filtrem UV itp.),
kąpielówki / strój kąpielowy,
– koszulki z krótkim rękawem,
– krótkie spodenki,
– golf,
– bluza z długim rękawem lub polar,
– spodnie dresowe,
– spodnie inne (np. jeans’owe),
– spodnie narciarskie (najlepiej 2 pary),
– skarpety narciarskie (min. 5 par),
– kalesony/rajstopy (min. 2 pary),
– kurtka narciarska,
– czapka zimowa,
– rękawice narciarskie (min. 2 pary),
– okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV,
– klapki,
– buty sportowe,
– buty zimowe…

2. EKWIPUNEK NARCIARSKI

– KASK NARCIARSKI – obowiązkowo,
– narty i kije (narty spięte rzepami, najlepiej zapakowane w podpisany imieniem i nazwiskiem pokrowiec),
– buty narciarskie,
– kamizelka szkółkowa,
– kurtka narciarska,
– spodnie narciarskie,
– rękawic narciarskich (min. 2 pary),

3. PAKOWANIE W/W RZECZY

Ubrania pakujemy z ROZSĄDKIEM do dużego plecaka / torby podróżnej. Prosimy, żeby dziecko było spakowane do JEDNEGO dużego bagażu (plecaka / torby podróżnej) oraz JEDNEGO MAŁEGO plecaczka podręcznego. Prosimy o PODPISANIE bagaży.

4. TEGO LEPIEJ NIE ZABIERAĆ

Jeżeli jest to możliwe, prosimy o nie zabieranie przez dzieci telefonów komórkowych, gier elektronicznych, dużej ilości zabawek (dodatkowy bagaż z zabawkami nie jest wskazany !!!) i innych wysokowartościowych rzeczy, np. aparatów fotograficznych, komputerów, samochodów zdalnie sterowanych itp.

5. PIENIĄDZE – KIESZONKOWE, NA WYCIĄGI – 2 KOPERTY

Imieniem i nazwiskiem dziecka podpisujemy dwie koperty.
Do pierwszej koperty wkładamy kartę obozową, książeczkę zdrowia / kartę chipową – na kopercie wypisujemy zawartość.
Do drugiej koperty wkładamy pieniądze kieszonkowe dziecka oraz pozostałą część pieniądzy za obóz– na kopercie zapisujemy ilość włożonej gotówki oraz ich przeznaczenie.
Pieniądze kieszonkowe trafią do „banku obozowego”, o którym mowa na zebraniu.
Koperty wkładamy do bagażu dziecka – ale prosimy nie wkładać do bagażu podręcznego !!