BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW NASZYCH ZAJĘĆ

1. KASK ROWEROWY
Na wszelkiego typu zajęcia odbywające się na rowerach w naszej Szkółce, czy to na obozie letnim podczas dojazdu na zajęcia żeglarskie, czy to podczas wycieczki rowerowej, zawodów, czy suchej zaprawy przez sezonem zimowym, każdy uczestnik ma obowiązek posiadania własnego kasku rowerowego sztywnego w pasującym rozmiarze oraz używania go podczas trwania zajęć.

2. KASK NARCIARSKI
W czasie trwania zajęć narciarskich uczestnicy zobowiązani są do posiadania własnych kasków narciarskich w pasującym rozmiarze oraz używania ich przez cały okres trwania zajęć, czyli od momentu wejścia na stok narciarski, w tym korzystanie z urządzeń wyciągowych, do momentu jego opuszczenia. Kasku narciarskiego używamy obowiązkowo również podczas zabawy na tzw jabłuszkach czy listkach do zjezdzania, sankach i innych podobnych sprzętach pozwalających rozwinąć większą prędkość. Również w sytuacji, kiedy podejście na stok narciarski na zajęcia lub zejście z niego jest śliskie, wtedy nasi instruktorzy zadbają żeby wszyscy uczestnicy zajęć skorzystali ze swoich kasków w odpowiedni sposób czyli założyli je na swoje głowy.

3. KAMIZELKA ASEKURACYJNA I/LUB RATUNKOWA
W czasie trwania zajęć na wodzie, czyli na wszelkiego rodzaju jednostkach pływających, czy to na jachtach, katamaranach, kajakach czy rowerkach wodnych, uczestnicy naszych zajęć są zobowiązania do korzystania z zapewnionych przez nas kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych.

4. OCHRONA OCZU I SKÓRY
Zalecamy podczas zajęć sportowych na wodzie oraz na śniegu, szczególnie podczas silnego nasłonecznienia, używnie kremów z filtrami UV na nieokrytych częściach ciała. Zalecamy również korzystanie z okularów bądź gogli których szkła są wyposażone w filtry UV. Zapobiegnie to wielu nieprzyjemnościom związanym z ewentualnymi poparzeniami słonecznymi skóry czy chorobami oczu. Nasi instruktorzy każdorazowo sprawdzają czy uczestnicy używają odpowiednich kremów w słoneczne dni.

5. ROWER
Uczestnicy zajęć rowerowych, zarówno podczas obozu letniego, jak i zajęć suchej zaprawy przed sezonem zimowym, są zobowiązani do posiadania własnego sprawnego technicznie roweru, szczególnie dotyczy to hamulców, napędu (przerzutki, łańcuch, zębatki), kół oraz mocowania kierownicy i siodełka. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy rower powinien być wyposażony przynajmniej w jednen sprawny hamulec, sygnał dźwiękowy, przednie i tylne światło odblaskowe (zalecamy również odblaski na ubraniach), przednie i tylne światło świecące – przednie świecące światłem stałym koloru białego lub żóltego, tylne czerwone, może być migające (polecamy małe lampki diodowe, są tanie i nie zajmują wiele miejsca poprawiając znacznie bezieczeństwo jazdy nawet w pochmurny dzień).

Wszystkie wyżej wymienione obowiązkowe elementy wyposażenia mają zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas naszych zajęć.

Nie dostosowanie się do któregoś z w/w obowiązków może grozić
wykluczeniem uczestnika z zajęć.